Доступність посилання

Позиції 24-ї омб імені Короля Данила ЗСУ поблизу Часового Яру на Донеччині. 14 червня 2025 року
Позиції 24-ї омб імені Короля Данила ЗСУ поблизу Часового Яру на Донеччині. 14 червня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Демонстрація підтримки, але жодних дій: розчарування України в Брюсселі та Гаазі

Минулий тиждень міг би стати знаковим у довгостроковому прагненні України вступити до ЄС та НАТО. Та цього не сталося.

На зустрічах лідерів двох інституцій під час ключових самітів у Брюсселі та Гаазі відповідно, остаточне членство Києва в обох організаціях мало би стати центральним моментом.

Натомість, Україна не наблизилася до вступу, а численні перешкоди на шляху охопленої війною країни до євроатлантичної спільноти були повністю очевидними.

Перенесемося на рік назад до Вашингтонського саміту НАТО.

Як і у Вільнюсі рік тому, Україна була розчарована тим, що не отримала запрошення, але їй було відведене чільне місце в підсумковій декларації саміту.

«Ми повністю підтримуємо право України обирати власні механізми безпеки та вирішувати своє майбутнє, вільне від зовнішнього втручання. Майбутнє України – у НАТО», – підтверджується в тексті, а потім додається: «Оскільки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми надалі підтримуватимемо її на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО».

Джо Байден, тодішній президент США, не хотів іти далі, оскільки Київ був у прямому конфлікті з Росією.

Німеччина непублічно підтримувала позицію Вашингтона, але тепла мова і ставлення до президента України Володимира Зеленського як до почесного гостя на саміті свідчили про країну-претендента, яка незабаром мала перетворитися на повноцінного союзника.

Цьогоріч на саміті НАТО в Гаазі ситуація була не набагато жахливішою.

Байден більше не президент. На його місці Дональд Трамп, який роками відкрито відкидав шанси України на вступ.

І нова реальність була очевидна всюди.

Ради НАТО-Україна на рівні лідерів не було. Ніхто відкрито не говорив про майбутнє членство України, і в заключній декларації про це не було жодної згадки.

Натомість був лише рядок про те, що союзники можуть зараховувати фінансову підтримку Києва як частину нового цільового показника витрат військового альянсу на оборону.


Далі читайте тут

Уряд посилює перевірки переселенців. ВПО можуть втратити статус?

Із липня набувають чинності нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Уряд оновив порядок отримання довідок ВПО, перевірки статусу та виплати пенсій.

Станом на кінець 2024 року в Україні було 3,7 мільйона переселенців, за даними УВКБ ООН

  • Що потрібно знати переселенцям, щоб не втратити допомогу?
  • Які нові можливості для ВПЛ стали для них доступними?

Інформацію про це зібрав проєкт Радіо Свобода «Ти як?»

Із першого липня Міністерство фінансів щомісяця перевірятиме місце перебування переселенців, йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 376.

Якщо людина зі статусом ВПО провела за кордоном понад 90 днів без поважної причини, вона може втратити статус і грошову підтримку від держави.

Далі читайте тут

У Кривому Розі дрон влучив поряд із будівлею ТЦК – Сухопутні війська

У Кривому Розі, який зазнав атаки російських військ 30 червня, безпілотник влучив поблизу будівлі одного з районних територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, повідомило командування Сухопутних військ ЗСУ.

«Завдяки вчасно відпрацьованим заходам безпеки при отриманні сигналу повітряної тривоги вдалося уникнути травмування і втрат серед особового складу. Військовослужбовці й цивільні працівники установи прийом громадян не здійснювали і під час тривоги перебували в укритті. Однак, на жаль, є поранені серед цивільних громадян, які перебували поряд з місцем ворожої атаки», – йдеться в повідомленні.

В обласній військовій адміністрації раніше повідомляли про поранення трьох людей у Кривому Розі, зокрема, одна людина перебуває в тяжкому стані.

Посилення обстрілів України та русифікації в окупації. Як зупинити Росію?

«Росія намагається інтегрувати захоплені території до свого політичного простору»

«Проводять русифікацію зі знищення будь-якої згадки про українську мову»

«Всі зрозуміли, якщо вийшло з Іраном, то є реальна можливість так само вирішити ситуація і з Росією»

Новини про російські обстріли українських міст зараз надходять щодня. Ракетні та шахедні атаки РФ руйнують будинки та майже вже не обходяться без жертв серед цивільних у Києві, Дніпрі, Сумах, Одесі, Харкові, Херсоні та інших містах.

Тим часом Росія у своїх пропагандистських матеріалах навʼязує ідею, що у країн Заходу немає спільної стратегії щодо України. Також пропагандисти стверджують, що НАТО нібито ледь не на межі зникнення і бореться за свої існування.

Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» разом з експертами проаналізував:

  • Як на смертоносні обстріли РФ України зараз реагують західні медіа?
  • Чи зменшується увага до України?
  • Як це може позначитися на жителях українського півдня?
  • Та які настрої зараз переважають на окупованих територіях?

Українська організація «Центр близькосхідних досліджень» в травні представила аналіз того, як Росія посилює не тільки тиск ракетними та дроновими атаками на підконтрольні Україні території, але й свій вплив на жителів окупованих територій.

Автори говорять зокрема про посилену русифікацію. Причому, наголошує директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, вона стосується не тільки мови.

Далі читайте тут

Харків за тиждень зазнав 16 російських атак, вперше зафіксували удар дроном нового типу – Терехов

Російські військові за минулий тиждень завдали 16 ударів по Харкову, повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, найчастіше загарбники били по місту «Шахедами», але фахівці Департаменту надзвичайних ситуацій вперше зафіксували удар і дроном нового типу під назвою «Черніка».

«Цей дрон схожий за потужністю бойової частини на «Молнію», але має іншу конструкцію. Внаслідок його удару пошкоджень зазнали кілька авто в гаражному кооперативі», – написав мер у телеграмі 30 червня.

ОВА: на Миколаївщині внаслідок удару РФ одна людина загинула, одна – поранена

На Миколаївщині внаслідок ранкового російського удару загинула одна людина, ще одна – зазнала поранення, повідомив 30 червня голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Зранку росіяни обстріляли з артилерії Куцурубську громаду. Внаслідок обстрілу у селі Дмитрівка вбито 49-річного чоловіка, поранено 37-річну жінку», – написав він у телеграмі.

За словами голови ОВА, також були пошкоджені приватні будинки і магазин.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

У Кривому Розі повідомляють про влучання після російського удару, троє постраждалих – ОВА

Російські військові 30 червня атакували Дніпропетровщину безпілотниками, два з них знищили сили ППО, проте є влучання у Кривому Розі, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«Виникла пожежа. Поранені три людини. Чоловік 52 років – «важкий». 44-річна жінка і 54-річний чоловік отримали допомогу на місці. Їхній стан задовільний. Інформація щодо наслідків уточнюється», – написав Лисак у телеграмі.

У Державній службі з надзвичайних ситуацій згодом додали, що внаслідок атаки пошкоджені п’ять автомобілів. «Рятувальники ДСНС ліквідували займання будівлі, яке виникло після обстрілу», – йдеться в повідомленні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

«У них наказ – живими нікого не брати». Як українська піхота стримує штурми армії РФ у Торецьку

Битва за Торецьк триває вже понад рік. Вуличні бої у майже вщент зруйнованому місті точаться не просто за кожен будинок – за кожен поверх та підвал. У ситуації, коли дрони контролюють всі під'їзди до міста, українським піхотинцям доводиться тримати свої позиції місяцями без будь-якої ротації.

Про тактику війни у щільній забудові та методи виживання у надскладних умовах Радіо Свобода Донбас Реалії розповіли захисники Торецька – бійці 100 окремої механізованої бригади.

(Редакція не вказує прізвища бійців з огляду на потреби безпеки)

Дмитро захищав шахту в Торецьку всю цьогорічну зиму. Загалом провів на позиціях 110 днів без ротації.

Розповідає, що ефективною під час штурмів є стрілецька зброя – автомати, кулемети, іноді гранати. Однак, часом, треба щось значно потужніше:

«В якийсь момент вони таки змогли захопити половину шахти. Ми були на третьому поверсі, вони вже на другому. І тоді ми вирішили скинути на них протитанкову міну ТМ-62. Сходовий майданчик рознесло вщент. Всі, хто там був – загинули.

Ми потім нарахували 9 тіл. Свою територію ми відбили. Як і їх бажання до нас лізти. Надовго. Ми по радіоперехопленнях неодноразово чули наказ їхніх командирів штурмовикам: «живими нікого не брати», тому бої тут були важкі, як розумієте»

«Попросили, щоб наша арта вдарила по будівлі, де ми сиділи»

Російська армія у Торецьку вдається до газових атак, розповідає боєць Михайло:

«Коли був наступ – в них все йшло в хід. Гранати по нас кидали і газ пускали. Відчуваєш цей запах і в тебе починаються галюцинації. Якщо є протигаз – одягаєш. Або просто ганчірку мокру до рота, до носа прикладаєш»

Інший боєць на ім'я Олександр розповів, як викликали вогонь на себе:

«Якось під час чергового штурму ми залишились вдвох з побратимом. Обидва поранені. Він в руку, я в ногу. Набої закінчувалися. Перев’язалися, вийшли на зв'язок по рації і попросили, щоб наша арта вдарила по будівлі, де ми сиділи. Вона загорілась, пішов сильний дим і ми під його прикриттям змогли відійти на інші позиції до своїх хлопців. Звідти нас вже евакуювали»

Далі читайте тут

Сибіга відповів голові МЗС Словаччини, який допустив пробачення Росії за «все, що сталося»

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відреагував на заяву свого словацького колеги Юрая Бланара, який напередодні сказав, що Захід міг би пробачити Росії скоєне під час війни проти України.

«Юраю, відчуття безкарності Росії є першопричиною її злочинів. Наївно очікувати, що злочинець зупиниться, якщо його злочин буде прощений, а не покараний. Росія вдарить вас і по іншій щоці. І ті, хто нікого не втратив у цій війні, не мають права робити такі заяви», – написав Сибіга в соцмережі Х.

Напередодні в ефірі каналу STVR Бланар зазначив, що Захід має прагнути комунікації з Росією, щоб зупинити війну, і «може, навіть пробачити все, що сталося».

Минулого тижня Словаччина відмовилася давати добро на 18-й пакет санкцій проти Росії. Братислава критикує плани ЄС відмовитися повністю від російських газу й нафти. Залежна від енергоносіїв з Росії країна вимагає від Брюсселя рішення, що запобігло би енергетичній кризі в Словаччині.

Генштаб: на фронті за добу було 137 боєзіткнень

На фронті протягом минулої доби зафіксовано 137 боєзіткнень, повідомив у ранковому зведенні 30 червня Генеральний штаб Збройних сил України.

Найбільше боїв було на Покровському напрямку. «Наші захисники зупинили 37 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Русин Яр, Разіне, Мирне, Миролюбівка, Малинівка, Мирноград, Горіхове, Удачне, Промінь, Лисівка, Новосергіївка, Олексіївка і в напрямках Володимирівки, Новопавлівки», – йдеться у повідомленні.

На Лиманському напрямку, за даними Генштабу, було 20 російських атак, на Новопавлівському – 14, на Північно-Слобожанському і Курському напрямках українські військові зупинили 16 штурмових дій російських сил, повідомили у Генштабі.

Повітряні сили повідомили про знешкодження за ніч 74 російських дронів

Російські військові в ніч на 30 червня атакували Україну 107 ударними безпілотниками типу Shahed і дронами-імітаторами різних типів, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

За повідомленням, основний напрямок удару був на Донеччині й Харківщині.

«Станом на 09:00 протиповітряною обороною знешкоджено 74 ворожі БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, сході й півдні країни. 64 – збито вогневими засобами ураження, 10 – локаційно втрачені/подавлені РЕБ», – повідомили Повітряні сили.

За даними військових, зафіксовано влучання у 15 локаціях, падіння уламків – на двох локаціях.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати РФ у війні: понад мільйон 20 тисяч військових

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 020 010 своїх військових, зокрема 1070 осіб – за останню добу, такі дані станом на ранок 30 червня наводить український Генштаб.

Серед інших російських втрат командування ЗСУ наводить такі:

  • танки – 10980 (+4 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини – 22922 (+7)
  • артилерійські системи – 29718 (+29)
  • РСЗВ – 1427 (+2)
  • засоби ППО – 1190 (+1)
  • літаки – 420
  • гелікоптери – 340 (+3)
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 42796 (+172)
  • крилаті ракети – 3436 (+42)
  • кораблі / катери – 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 53593 (+85)
  • спеціальна техніка – 3921.

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Розвідка Великої Британії 5 березня заявила, що Росія від початку 2025 року, ймовірно, втратила приблизно 90 тисяч військових убитими і пораненими у війні проти України.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

На Харківщині до восьми зросло число постраждалих внаслідок російського удару – ДСНС

У селищі Пісочин Харківського району внаслідок нічного російського удару безпілотниками постраждали, за останніми даними, вісім людей, зокрема одна дитина. Такі дані наводить Державна служба з надзвичайних ситуацій. Раніше голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомляв про чотирьох потерпілих.

За даними ДСНС, у Пісочині горіла будівля СТО на площі 50 квадратних метрів.

Крім того, руйнування внаслідок російського удару зафіксували в Дергачах і Курортному.

«У місті Дергачі сталося дві пожежі: горіла складська будівля приватного підприємства на площі 1000 кв.м. і будівля агропідприємства на площі 200 кв. м. Постраждалих немає. Чугуївський район: у селі Курортне горіла будівля їдальні санаторію на площі 300 кв. м. Постраждалих немає», – йдеться в повідомленні.

Голова ОВА також повідомив, що минулої доби на Харківщині через російські удари загинули дві людини: у Куп’янську і Вільхуватці.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Радіо Свобода Weekly: У США кажуть, що Трамп дав хід удару по друзях Путіна

Інформацію про важливі події та вибрані ексклюзивні матеріали Радіо Свобода за тиждень, що минув, пропонуємо вашій увазі у цьому стислому огляді.

Трамп підтримав законопроєкт про санкції проти РФ – сенатор Грем

Президент США Дональд Трамп підтримав схвалення законопроєкту щодо санкцій проти Росії за торгівлю нафтою, повідомив сенатор-республіканець Ліндсі Грем, назвавши це «великий проривом».

«Наступного дня після липневої перерви (перерви в роботі Конгресу, яка завершується 6 липня. – ред.) ми ухвалимо законопроєкт», – стверджує сенатор.

Раніше Грем, його колега-демократ Річард Блументаль і ще 80 співавторів, подали законопроєкт, який передбачатиме додаткові економічні санкції проти Росії за відмову від перемир’я з Україною, зокрема запровадження 500% мита на товари, що імпортуються з країн, які купують російську нафту. Більше інформації тут

«Путін накаже копати глибший бункер». Валерій Чалий про НАТО, Трампа і завершення війни

далі читайте тут

Голова МЗС Німеччини прибув до Києва вперше з моменту призначення

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль 30 червня прибув до Києва з першим візитом після вступу на посаду минулого місяця.

Як повідомило німецьке Міністерство закордонних справ, по прибуттю до столиці України Вадефуль наголосив на необхідності подальшої підтримки України.

«Україна визначатиме, чи залишиться наша Європа місцем, де важливі свобода і людська гідність, чи континентом, де насильство зміщує кордони. Українці захищають не лише свободу й суверенітет своєї країни, але й безпеку і свободу Європи від агресії Путіна… Ми й надалі твердо стоятимемо поруч з Україною, щоб вона могла продовжувати успішно захищатися – за допомогою сучасної протиповітряної оборони й іншої зброї, гуманітарної й економічної допомоги», – зазначив міністр.

Він додав, що дії російського лідера Володимира Путіна «мають служити терміновим попередженням» для Німеччини, а «ідеологія імперіалізму, яка керує Путіним, є найбільшою загрозою безпеці в Німеччині та Європі».

У травні після призначення на посаду за підсумками голосування в Бундестазі Йоганн Вадефуль підтвердив підтримку України з боку Німеччини та Європи.

Німеччина регулярно надає Україні пакети військової допомоги на мільярди євро. Зокрема, за результатами квітневого засідання Контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн» Німеччина оголосила, що в 2025 році передасть 4 системи ППО IRIS-T та 300 ракет-перехоплювачів до цих систем. Також Німеччина передасть 30 ракет для Patriot, 15 танків Leopard-1, 25 бойових машин Marder, та додаткові 100 тисяч артилерійських боєприпасів. Загалом сума додаткової допомоги Берліна Києву до 2029 року становитиме 11 мільярдів євро.

На Харківщині четверо людей постраждали через російський удар – ОВА

Російські військові в ніч на 30 червня атакували безпілотниками Харківщину, внаслідок чого в селищі Пісочин у Харківському районі постраждали чотири людини, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, у цьому населеному пункті внаслідок влучання російського дрона пошкоджена будівля СТО, там сталася пожежа.

Пожежа внаслідок «прильоту» БпЛА також сталася в Дергачах Харківського району, а в Куротному Чугуївського району внаслідок обстрілу пошкоджена цивільна будівля, там також спалахнула пожежа, повідомив голова ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

«Ми їли мишей і туалетний папір». Морпіх з острова Зміїний про тортури і голод у полоні за фразу про корабель РФ

Український морський піхотинець Владислав Задорін служив у гарнізоні на острові Зміїний, де один із військових у перші дні війни виголосив в ефірі знамениту фразу «Російський військовий корабель, іди на х*й». Задорін був захоплений Росією разом із 80 товаришами по службі в полон, де провів 679 днів. Там військові зі Зміїного зіткнулися не просто з голодом, побоями і знущаннями, як багато інших українських полонених, а й з аудіоперевірками, за допомогою яких російські спецслужби намагалися визначити автора нецензурної фрази.

Після майже двох років у полоні Владислава Задоріна вдалося обміняти. Він повернувся в Україну в січні 2024 року і нещодавно взяв участь у конференції Globsec у Празі, значна частина якої була присвячена війні в Україні. В її кулуарах він поговорив із кореспондентом Української служби Радіо Свобода – про життя в полоні та про те, як йому довелося читати під запис дитячі казки для ФСБ.

«Вісім разів водили на обстеження: давали дитячі казки, які я мав читати»

Фраза «Російський військовий корабель, іди на х**!» була виголошена українським прикордонником з острова Зміїний у Чорному морі у відповідь на вимогу про капітуляцію, передану по радіо з російського військового корабля в перший день повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Ці слова швидко стали вірусними в Україні, породивши меми, футболки і навіть поштову марку. Для українців це був змістовний і потужний символ непокори нації перед обличчям російського вторгнення. Стіна народного спротиву зруйнувала широко розповсюджені очікування, які були, зокрема, і в Кремлі, що Україну буде підкорено протягом кількох днів або тижнів.

Приблизно 80 українських військовослужбовців, які перебували на острові Зміїний того дня, спочатку вважалися вбитими. Але насправді вони були взяті в полон російськими військовими, які спочатку обстріляли, а потім окупували острів.

Широка популярність, якої набула фраза про «російський військовий корабель», означала, що полонені зі Зміїного після захоплення зіткнулися з особливо жорстокими знущаннями з боку російських тюремників.

«Це дуже стурбувало росіян, – розповідає 26-річний колишній морський піхотинець Владислав Задорін. – Вони думали: як могли звичайні військові відправити [таке повідомлення] такій величезній машині, як російські військові? За це нас постійно били».

Задорін пояснює, що в спробі встановити автора нецензурної фрази російська влада піддала його та інших полонених із гарнізону острова Зміїний аудіотестуванню.

«Мене вісім разів водили на обстеження. Мені давали дитячі казки, які я мав читати, – розповів Задорін, який звільнився з морської піхоти України у званні старшого матроса. – Я з першого разу зрозумів, що щось не так, і щоразу міняв голос – міняв тон, хрипи тощо, щоб їх якомога більше заплутати».

Далі читайте тут


На фронті відбулось понад 100 боєзіткнень, знищено ЗРГК «Панцир С» і гелікоптери РФ – Генштаб

Від початку доби на фронті відбулось 104 бойових зіткнень, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«Частково підтверджено результати вогневого ураження 28.06.2025 аеродрому Кіровське на тимчасово окупованій території АР Крим. На цей час відомо про знищення ЗРГК «Панцир С» та гелікоптерів противника: Мі-8; Мі-26 та Мі-28. Інші результати потребують додаткового вивчення та належного підтвердження», – кажуть у Генштабі ЗСУ.

Відомо, що на Північно-Слобожанському і Курському напрямках ЗСУ відбили 12 штурмових дій сил РФ, ще три боєзіткнення тривають досі. Крім того, армія РФ завдала сім авіаційних ударів, скинувши 18 керованих бомб, та здійснила 288 обстрілів позицій ЗСУ і населених пунктів.

«На Південно-Слобожанському напрямку українські воїни відбили три атаки у районах Вовчанська, ще два бої тривають. Авіація противника вдарила КАБами по населених пунктах Синельниково, Вільхуватка; НАРами ворог атакував Вовчанські Хутори, Окіп та Охрімівку. На Куп’янському напрямку противник п’ять разів намагався витіснити наші підрозділи із займаних позицій у напрямках Петропавлівки, Куп’янська та Піщаного», – зазначили у ЗСУ.

У зведенні Генштабу йдеться, що на Покровському напрямку сили РФ здійснили 28 штурмових та наступальних дій у районах населених пунктів Русин Яр, Разіне, Мирне, Миролюбівка, Малинівка, Удачне, Промінь, Лисівка, Новосергіївка, Олексіївка та у напрямках Володимирівки, Новопавлівки.

«За попередніми підрахунками, на цьому напрямку українські воїни знешкодили 138 окупантів, з них 86 – безповоротно. Знищено один танк, сім одиниць автомобільної техніки, три мотоцикли та чотири безпілотні літальні апарати. Крім того, пошкоджено три мотоцикли противника», – кажуть у зведенні.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії 22 травня повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

«Сигнал нашим партнерам»: Зеленський – про вихід України з Оттавської конвенції

Рішення про вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін – це сигнал для всіх країн, які межують з Росією, наголосив у новому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

«Сьогодні (26 червня – ред.) підписав указ, яким уводиться в дію рішення РНБО України щодо Оттавської конвенції – це конвенція про заборону протипіхотних мін. Росія ніколи не була учасницею цієї конвенції та надзвичайно цинічно використовує протипіхотні міни. Причому не тільки зараз, у війні проти України», – повідомив глава держави.

За словами Зеленського, це «фірмовий почерк російських убивць – знищувати життя всіма методами, які в них є».

«І хімічну зброю, і балістику, зокрема ракети середньої дальності, також різні типи мін, зокрема протипіхотні. На жаль, так. Звісно, ми бачимо, як наші сусіди у Європі реагують на цю загрозу», – додав він.

Армія РФ атакувала з дрона Херсон, є постраждалі – влада

Російські військові 29 червня атакували з дрона цивільних у Херсоні, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації (ОВА).

«Орієнтовно о 17:30 окупанти атакували з дрона мешканців Херсона. Постраждали 54-річний чоловік та 64-річна жінка. В них – мінно-вибухові травми та уламкові поранення», – кажуть в ОВА.

За даними пресслужби, обох потерпілих доправили до лікарні для надання медичної допомоги. Чоловік перебуває у тяжкому стані.

Пізніше в ОВА повідомили, що в Херсоні за медичною допомогою звернувся 35-річний чоловік, який постраждав від російської дронової атаки напередодні.

Відомо, що у нього діагностували мінно-вибухову травму та уламкове поранення передпліччя. Лікарі надали потерпілому необхідну допомогу та призначили амбулаторне лікування, йдеться у повідомленні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG